EL EN

Θέσεις εργασίας

Operation Manager

Θέση εργασίας

Τμήμα

Συνοπτικά

Ζητάμε Operation Manager για πλήρη απασχόληση, που θα ενταχθεί στην ομάδα της ξενοδοχειακής αλυσίδας Corissia Hotels & Resort στην Γεωργιούπολη ή και εντός της πόλης των Χανίων Κρήτης.

Γεωργιούπολη: Πλήρης εποχική απασχόληση (αρχές Απριλίου - τέλος Οκτωβρίου)
Πόλη Χανίων: Πλήρης απασχόληση (όλο το έτος) ή εποχική απασχόληση (αρχές Απριλίου - τέλος Οκτωβρίου)

Η θέση εργασίας έχει προσφάτως καλυφθεί

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ως Operation Manager καλείστε να αναλάβετε την διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας και την πιστή εφαρμογή των εκάστοτε διαδικασιών και πρακτικών σε ολόκληρο τον ξενοδοχειακό οργανισμό. Τα καθήκοντα του Operations Manager περιλαμβάνουν τη διαμόρφωση στρατηγικής, τη βελτίωση των επιδόσεων, την προμήθεια υλικών και πόρων και τη διασφάλιση της διαρκούς συμμόρφωσης με τις προκαθορισμένες διαδικασίες. Πρέπει να είστε προετοιμασμένος να ενεργείτε ως μέντορας για τα μέλη της ομάδας σας, να βρίσκετε τρόπους για την αύξηση της ποιότητας της εξυπηρέτησης των πελατών και να εφαρμόζετε βέλτιστες πρακτικές σε όλα τα επίπεδα. Εν κατακλείδι, θα σας εμπιστευτούμε για να μας βοηθήσετε να είμαστε συμμορφούμενοι, αποτελεσματικοί και κερδοφόροι κατά τη διεξαγωγή της επιχειρηματικής μας δραστηριότητας. Ο συνδυασμός ευχάριστης προσωπικότητας, συνέπειας και δυναμικής επαγγελματικής στάσης θεωρούνται απαραίτητα για να επιβλέπετε και να καθοδηγείτε την ομάδα μας.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση ότι όλες οι προκαθορισμένες λειτουργίες εκτελούνται με κατάλληλο και οικονομικά αποδοτικό τρόπο, συμμορφούμενες πάντοτε με την κείμενη νομοθεσία.
  • Βελτίωση των συστημάτων, των διαδικασιών και διαρκής εφαρμογή βέλτιστων πρακτικών επιχειρησιακής διαχείρισης.
  • Διαμόρφωση στρατηγικών και επιχειρησιακών στόχων, με τακτική ανάλυση των οικονομικών στοιχείων, των προβλεπόμενων προϋπολογισμών και των προβλέψεων.
  • Άψογη και εποικοδομητική συνεργασία με τους υπευθύνους τμημάτων.
  • Επίβλεψη, εκπαίδευση και αξιολόγηση της απόδοσης του προσωπικού καθώς και παροχή ανατροφοδότησης.
  • Διενέργεια ελέγχων ποιότητας και λειτουργικών δαπανών καθώς και συνεχή παρακολούθηση των βασικών δεικτών απόδοσης παραγωγής.
  • Επαγγελματική διαχείριση ειδικών αιτημάτων των πελατών με ευγένεια, αποτελεσματικότητα και ακρίβεια.
  • Διασφάλιση της διαρκούς συμμόρφωσης με τους κανονισμούς υγιεινής και ασφάλειας.

Απαραίτητα προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως Operations Manager ή σε παρόμοια θέση. Η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4* ή 5* θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
  • Εμπειρία οργανωτικής αποτελεσματικότητας και διαχείρισης λειτουργιών.
  • Εμπειρία στην κατάρτιση προϋπολογισμού και προβλέψεων και εξοικείωση με επιχειρηματικές και οικονομικές αρχές.
  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε σχετικό τομέα.
  • Ισχυρές δεξιότητες ηγεσίας, επικοινωνίας, παρότρυνσης και διαπροσωπικών σχέσεων.
  • Επινοητικότητα στη διαχείριση έκτακτων περιστατικών και παροχή λύσεων.
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα εργασίας με ταχύτητα, ακρίβεια, ευγένεια και συνέπεια.
  • Ευελιξία εργασίας σε διάφορες βάρδιες και ώρες.

Προσφέρουμε

  • Επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών με πλήρη ασφάλιση
  • Δωρεάν διατροφή στο εστιατόριο της μονάδας
  • Ενδεχομένως δωρεάν διαμονή πολύ κοντά στη μονάδα

Αποστολή βιογραφικού

Συναφείς θέσεις εργασίας

Γενικός Διευθυντής Επιχειρήσεων (COO)
Αναζητούμε έναν έμπειρο επαγγελματία για τη θέση του Chief Operating Officer (COO), ο οποίος θα είναι υπεύθυνος για τη διεύθυνση των τρεχουσών λειτουργιών και διαδικασιών της εταιρείας διαχείρισης των ξενοδοχείων μας (στρατηγική συνεργασία με τη Hilton)
Front Office Manager
Ζητάμε Front Office Manager για πλήρη απασχόληση, που θα ενταχθεί στην ομάδα της ξενοδοχειακής αλυσίδας Corissia Hotels & Resort στην Γεωργιούπολη Χανίων Κρήτης.
Υπεύθυνος Εστιατορίου
Ζητάμε Υπεύθυνο Εστιατορίου για πλήρη απασχόληση, που θα ενταχθεί στην ομάδα της ξενοδοχειακής αλυσίδας Corissia Hotels & Resort στην Γεωργιούπολη Χανίων Κρήτης.

Παρακαλώ αποστείλετε στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση το πλήρες βιογραφικό σας σημείωμα (CV) συμπεριλαμβανομένης πρόσφατης φωτογραφίας σας και σύντομης επιστολής, με αναφορά στην θέση εργασίας που σας ενδιαφέρει.

Μετά την αξιολόγηση των στοιχείων από μέρους μας, θα σας επικοινωνήσουμε για προσωπική συζήτηση. Τα προσωπικά σας στοιχεία θεωρούνται φυσικά πάντοτε εμπιστευτικά. Ευχαριστούμε πολύ.

Νίκος Χατζηδάκης
Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού
Corissia Hotels & Resort
Ι.ΤΣΙΛΕΔΑΚΗΣ Α.Ε

Τηλ. +30 28250 83011
καθημερινά από 08:00 έως 15:00

Corissia Hotels & Resort στους χάρτες της Google

Λίγα λόγια για εμάς

Η αμιγώς ελληνική αλυσίδα ξενοδοχείων Corissia δραστηριοποιείται με επιτυχία στο χώρο του τουρισμού από το 1985 και αποτελείται από 4 συνολικά ξενοδοχεία, το Chania Flair Deluxe Boutique Hotel (5 αστέρων) εντός της πόλης των Χανίων, το Corissia Harmony (5 αστέρων), το Corissia Princess (4 αστέρων) και το Corissia Beach (4 αστέρων) στην παραλία της Γεωργιούπολης στα Χανιά Κρήτης.

Με την έναρξη μιας στρατηγικής συνεργασία με τη Hilton, δύο επιπλέον υπερπολυτελείς μονάδες 5 αστέρων προβλέπεται σύντομα να προστεθούν στον ξενοδοχειακό όμιλο εντός της πόλης των Χανίων αλλά και της ευρύτερης περιοχής της Γεωργιούπολης , ο οποίος θα έχει υπό την διαχείρισή του πάνω από 1500 ξενοδοχειακές κλίνες και θα απασχολεί τουλάχιστον 400 άτομα όλων των ξενοδοχειακών ειδικοτήτων.

Στα Corissia Hotels & Resort δίνουμε ιδιαίτερη έμφαση στο προσωπικό ήθος, την διάθεση για ομαδικότητα και το υψηλό επίπεδο κατάρτισης των ατόμων που στελεχώνουν την ομάδα μας. Για αυτό και επιλέγουμε τα στελέχη μας με αυστηρά κριτήρια και επενδύουμε σε αυτά.

Πρωταρχικός ρόλος της διευθυνσης ανθρώπινου δυναμικού είναι η καλλιέργεια ενός ευχάριστου και φιλικού περιβάλλοντος εργασίας, με έμφαση στην ομαδικότητα, την άψογη συνεργασία καθώς και στην διασφάλιση της αξιοκρατίας μεταξύ των συνεργατών μας. Μέσα από διαδικασίες συνεχούς αξιολόγησης και μηχανισμών διαρκούς επαγγελματικής κατάρτισης, έχουμε επιτύχει να διατηρούμε το υψηλό επίπεδο της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών, που επιθυμούμε για τους πελάτες μας.

Αναζητήστε ευκαιρίες καριέρας και νέες θέσεις εργασίας στο τμήμα

Προτεινόμενες θέσεις εργασίας