EL EN

Θέσεις εργασίας

Προϊστάμενος/η ορόφων

Θέση εργασίας

Τμήμα

Συνοπτικά

Ζητάμε προϊστάμενο/η ορόφων για πλήρη απασχόληση σε ένα από τα ξενοδοχεία Corissia στην Γεωργιούπολη Χανίων Κρήτης, με σκοπό την ενίσχυση του τμήματος housekeeping της μονάδας.

Γεωργιούπολη: Πλήρης εποχική απασχόληση (αρχές Απριλίου - τέλος Οκτωβρίου)
Πόλη Χανίων: Πλήρης απασχόληση (όλο το έτος)

Μικτές μηνιαίες αποδοχές: 1.300 - 1.700 €
Το τελικό ύψος των αποδοχών καθορίζεται βάσει προσόντων μετά τη συνέντευξη. Στις παροχές και ανάλογα την θέση εργασίας μπορεί να προστεθούν δωρεάν καθημερινά γεύματα σε ένα απο τα εστιατόρια του συγκροτήματος ή και δωρεάν διαμονή σε πλήρως ανακαινισμένο μονόκλινο ή δίκλινο δωμάτιο πολύ κοντά στην εκάστοτε μονάδα. Ισχύουν οι όροι της κλαδικής συλλογικής σύμβασης εργασίας των ξενοδοχοϋπαλλήλων.

Η θέση εργασίας είναι άμεσα διαθέσιμη

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ως προϊστάμενος/η ορόφων του τμήματος housekeeping της αλυσίδας ξενοδοχείων Corissia Hotels & Resort αναλαμβάνετε μία καίρια θέση οργάνωσης και ελέγχου ποιότητας των διαδικασιών καθαρισμού των δωματίων και των κοινοχρήστων χώρων της μονάδας. Η πρωταρχική σας ευθύνη είναι η διασφάλιση οτι όλοι οι χώροι που θα αναλάβετε παραμένουν πάντοτε καθαροί και ελκυστικοί και ότι το προσωπικό καθαριότητας εκτελεί τα καθήκοντά του σύμφωνα με διεθνή πρότυπα υγιεινής και ασφαλείας.

Απαραίτητα προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4* ή 5*
  • Ηγετικές ικανότητες και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη ποιοτικών και οικονομικών στόχων
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνέυμα
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και παρουσία
  • Γνώσεις αγγλικών ή και γερμανικών θα εκτιμηθούν

Προσφέρουμε

  • Επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών με πλήρη ασφάλιση
  • Δυνατότητες εξέλιξης μέσω συνεχούς εκπαίδευσης (on the job training)
  • Δωρεάν διατροφή στο εστιατόριο της μονάδας
  • Ενδεχομένως δωρεάν διαμονή πολύ κοντά στη μονάδα

Αποστολή βιογραφικού

Συναφείς θέσεις εργασίας

Καμαριέρα - Καθαρίστρια
Ζητάμε καμαρίερα - καθαρίστρια για πλήρη απασχόληση σε ένα από τα ξενοδοχεία Corissia στην Γεωργιούπολη ή και εντός της πόλης των Χανίων Κρήτης, με σκοπό την ενίσχυση του τμήματος housekeeping της μονάδας.

Παρακαλώ αποστείλετε στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση το πλήρες βιογραφικό σας σημείωμα (CV) συμπεριλαμβανομένης πρόσφατης φωτογραφίας σας και σύντομης επιστολής, με αναφορά στην θέση εργασίας που σας ενδιαφέρει.

Μετά την αξιολόγηση των στοιχείων από μέρους μας, θα σας επικοινωνήσουμε για προσωπική συζήτηση. Τα προσωπικά σας στοιχεία θεωρούνται φυσικά πάντοτε εμπιστευτικά. Ευχαριστούμε πολύ.

Νίκος Χατζηδάκης
Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού
Corissia Hotels & Resort
Ι.ΤΣΙΛΕΔΑΚΗΣ Α.Ε

Τηλ. +30 28250 83011
καθημερινά από 08:00 έως 15:00

Corissia Hotels & Resort στους χάρτες της Google

Λίγα λόγια για εμάς

Η αμιγώς ελληνική αλυσίδα ξενοδοχείων Corissia δραστηριοποιείται με επιτυχία στο χώρο του τουρισμού από το 1985 και αποτελείται από 4 συνολικά ξενοδοχεία, το Chania Flair Deluxe Boutique Hotel (5 αστέρων) εντός της πόλης των Χανίων, το Corissia Harmony (5 αστέρων), το Corissia Princess (4 αστέρων) και το Corissia Beach (4 αστέρων) στην παραλία της Γεωργιούπολης στα Χανιά Κρήτης.

Με την έναρξη μιας στρατηγικής συνεργασία με τη Hilton, δύο επιπλέον υπερπολυτελείς μονάδες 5 αστέρων προβλέπεται σύντομα να προστεθούν στον ξενοδοχειακό όμιλο εντός της πόλης των Χανίων αλλά και της ευρύτερης περιοχής της Γεωργιούπολης , ο οποίος θα έχει υπό την διαχείρισή του πάνω από 1500 ξενοδοχειακές κλίνες και θα απασχολεί τουλάχιστον 400 άτομα όλων των ξενοδοχειακών ειδικοτήτων.

Στα Corissia Hotels & Resort δίνουμε ιδιαίτερη έμφαση στο προσωπικό ήθος, την διάθεση για ομαδικότητα και το υψηλό επίπεδο κατάρτισης των ατόμων που στελεχώνουν την ομάδα μας. Για αυτό και επιλέγουμε τα στελέχη μας με αυστηρά κριτήρια και επενδύουμε σε αυτά.

Πρωταρχικός ρόλος της διευθυνσης ανθρώπινου δυναμικού είναι η καλλιέργεια ενός ευχάριστου και φιλικού περιβάλλοντος εργασίας, με έμφαση στην ομαδικότητα, την άψογη συνεργασία καθώς και στην διασφάλιση της αξιοκρατίας μεταξύ των συνεργατών μας. Μέσα από διαδικασίες συνεχούς αξιολόγησης και μηχανισμών διαρκούς επαγγελματικής κατάρτισης, έχουμε επιτύχει να διατηρούμε το υψηλό επίπεδο της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών, που επιθυμούμε για τους πελάτες μας.

Αναζητήστε ευκαιρίες καριέρας και νέες θέσεις εργασίας στο τμήμα

Προτεινόμενες θέσεις εργασίας