EL EN

Θέσεις εργασίας

Γενικός Διευθυντής Επιχειρήσεων (COO)

Θέση εργασίας

Τμήμα

Συνοπτικά

Αναζητούμε έναν έμπειρο επαγγελματία για τη θέση του Chief Operating Officer (COO), ο οποίος θα είναι υπεύθυνος για τη διεύθυνση των τρεχουσών λειτουργιών και διαδικασιών της εταιρείας διαχείρισης των ξενοδοχείων μας (στρατηγική συνεργασία με τη Hilton)

Πλήρης απασχόληση (όλο το έτος)

Η θέση εργασίας έχει προσφάτως καλυφθεί

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ο όμιλος μας αποτελείται από 5 μονάδες με συνολικά 450 δωμάτια και η στρατηγική μας συνεργασία με την Hilton αναμένεται να προσφέρει ακόμη περισσότερες επιλογές και πλεονεκτήματα.

Στην ιεραρχία της επιχείρησης, ο νέος COO θα κατατάσσεται στην τρίτη θέση και θα φέρει την ευθύνη για την αποτελεσματική λειτουργία της εταιρείας. Ως COO, θα αποτελεί κρίσιμο μέλος της υψηλής διοίκησης, αναφερόμενος στον Εκτελεστικό Αντιπρόεδρο (Executive Vice President) και στον Διευθύνοντα Σύμβουλο (CEO). Η θέση απαιτεί εξαιρετικές δεξιότητες στη διαχείριση πολλαπλών επιχειρηματικών λειτουργιών και απαιτεί από τον υποψήφιο να είναι έμπειρος και αποτελεσματικός ηγέτης. Επιπλέον, η ικανότητα του στις διαπροσωπικές σχέσεις, το επιχειρηματικό του πνεύμα και η αφοσίωσή του στην εργασιακή δεοντολογία θα αποτελέσουν επιπρόσθετα πλεονεκτήματα.

Ο βασικός στόχος του COO είναι να διασφαλίσει την απρόσκοπτη λειτουργία των επιχειρηματικών δραστηριοτήτων, προκειμένου να συνεχιστεί απρόσκοπτα η ευρεία και βιώσιμη ανάπτυξη του ξενοδοχειακού μας ομίλου.

Απαραίτητα προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε ρόλους όπως Γενικός Διευθυντής Επιχειρήσεων ή αντίστοιχους.
  • Γνώση των βασικών λειτουργιών της επιχείρησης, όπως Ανθρώπινο Δυναμικό, Οικονομικά, Μάρκετινγκ κλπ.
  • Ικανότητα στρατηγικού σχεδιασμού και ανάπτυξης επιχειρήσεων
  • Άριστη γνώση αγγλικής και άλλων ξένων γλωσσών
  • Εξοικείωση με ανάλυση δεδομένων και μέτρηση απόδοσης/λειτουργίας
  • Βασικές γνώσεις σε πληροφορική/επιχειρηματική υποδομή
  • Εξαιρετικές ικανότητες οργάνωσης και ηγεσίας
  • Εξαιρετικές δεξιότητες διαπροσωπικών σχέσεων και δημόσιας ομιλίας
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνέυμα
  • Πτυχίο BSc/ BA σε Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές πεδίο, MSc/ MBA θα θεωρηθεί επιπρόσθετο πλεονέκτημα

Αρμοδιότητες & ενδεικτικές ευθύνες

  • Δημιουργείτε και υλοποιείτε στρατηγικές, σχέδια και διαδικασίες επιχειρηματικής δραστηριότητας
  • Καθορίζετε συγκεκριμένους στόχους απόδοσης και ανάπτυξης
  • Θεσπίζετε πολιτικές που προωθούν την εταιρική κουλτούρα και το όραμα
  • Παρακολουθείτε την καθημερινή λειτουργία της εταιρείας και το έργο των στελεχών (Μάρκετινγκ, Πωλήσεις, Οικονομικά κλπ.)
  • Καθοδηγείτε τους υπαλλήλους για την επίτευξη υψηλής απόδοσης και αφοσίωσης
  • Αξιολογείτε την απόδοση αναλύοντας δεδομένα και μετρήσεις
  • Συντάσσετε και υποβάλλετε αναφορές για όλα τα σημαντικά θέματα
  • Συμβάλλετε στη συγκέντρωση κεφαλαίων
  • Συμμετέχετε στις δραστηριότητες επέκτασης (επενδύσεις, εξαγορές, συμμαχίες κλπ.)
  • Διαχειρίζεστε τη σχέση με τους συνεργάτες/ εξωτερικούς συνεργάτες

Προσφέρουμε

  • Επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές μελλοντικής ανάπτυξης στην εταιρεία (όπως η δυνατότητα ανάληψης υψηλότερων θέσεων ή η συμμετοχή σε στρατηγικές αποφάσεις)
  • Επιπλέον προνόμια, όπως πρόσθετα επιδόματα, μπόνους επίτευξης στόχων, επιπλέον άδειες, κτλ.
  • Συμμετοχή στη λήψη αποφάσεων και δυνατότητα συμμετοχής στη διαμόρφωση της εταιρικής στρατηγικής
  • Έργα και προκλήσεις για την βελτιστοποίηση, ανάπτυξη, βιωσιμότητα, επέκταση και ενίσχυση της εταιρείας

Αποστολή βιογραφικού

Συναφείς θέσεις εργασίας

Operation Manager
Ζητάμε Operation Manager για πλήρη απασχόληση, που θα ενταχθεί στην ομάδα της ξενοδοχειακής αλυσίδας Corissia Hotels & Resort στην Γεωργιούπολη ή και εντός της πόλης των Χανίων Κρήτης.
Front Office Manager
Ζητάμε Front Office Manager για πλήρη απασχόληση, που θα ενταχθεί στην ομάδα της ξενοδοχειακής αλυσίδας Corissia Hotels & Resort στην Γεωργιούπολη Χανίων Κρήτης.
Υπεύθυνος Εστιατορίου
Ζητάμε Υπεύθυνο Εστιατορίου για πλήρη απασχόληση, που θα ενταχθεί στην ομάδα της ξενοδοχειακής αλυσίδας Corissia Hotels & Resort στην Γεωργιούπολη Χανίων Κρήτης.

Παρακαλώ αποστείλετε στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση το πλήρες βιογραφικό σας σημείωμα (CV) συμπεριλαμβανομένης πρόσφατης φωτογραφίας σας και σύντομης επιστολής, με αναφορά στην θέση εργασίας που σας ενδιαφέρει.

Μετά την αξιολόγηση των στοιχείων από μέρους μας, θα σας επικοινωνήσουμε για προσωπική συζήτηση. Τα προσωπικά σας στοιχεία θεωρούνται φυσικά πάντοτε εμπιστευτικά. Ευχαριστούμε πολύ.

Νίκος Χατζηδάκης
Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού
Corissia Hotels & Resort
Ι.ΤΣΙΛΕΔΑΚΗΣ Α.Ε

Τηλ. +30 28250 83011
καθημερινά από 08:00 έως 15:00

Corissia Hotels & Resort στους χάρτες της Google

Λίγα λόγια για εμάς

Η αμιγώς ελληνική αλυσίδα ξενοδοχείων Corissia δραστηριοποιείται με επιτυχία στο χώρο του τουρισμού από το 1985 και αποτελείται από 4 συνολικά ξενοδοχεία, το Chania Flair Deluxe Boutique Hotel (5 αστέρων) εντός της πόλης των Χανίων, το Corissia Harmony (5 αστέρων), το Corissia Princess (4 αστέρων) και το Corissia Beach (4 αστέρων) στην παραλία της Γεωργιούπολης στα Χανιά Κρήτης.

Με την έναρξη μιας στρατηγικής συνεργασία με τη Hilton, δύο επιπλέον υπερπολυτελείς μονάδες 5 αστέρων προβλέπεται σύντομα να προστεθούν στον ξενοδοχειακό όμιλο εντός της πόλης των Χανίων αλλά και της ευρύτερης περιοχής της Γεωργιούπολης , ο οποίος θα έχει υπό την διαχείρισή του πάνω από 1500 ξενοδοχειακές κλίνες και θα απασχολεί τουλάχιστον 400 άτομα όλων των ξενοδοχειακών ειδικοτήτων.

Στα Corissia Hotels & Resort δίνουμε ιδιαίτερη έμφαση στο προσωπικό ήθος, την διάθεση για ομαδικότητα και το υψηλό επίπεδο κατάρτισης των ατόμων που στελεχώνουν την ομάδα μας. Για αυτό και επιλέγουμε τα στελέχη μας με αυστηρά κριτήρια και επενδύουμε σε αυτά.

Πρωταρχικός ρόλος της διευθυνσης ανθρώπινου δυναμικού είναι η καλλιέργεια ενός ευχάριστου και φιλικού περιβάλλοντος εργασίας, με έμφαση στην ομαδικότητα, την άψογη συνεργασία καθώς και στην διασφάλιση της αξιοκρατίας μεταξύ των συνεργατών μας. Μέσα από διαδικασίες συνεχούς αξιολόγησης και μηχανισμών διαρκούς επαγγελματικής κατάρτισης, έχουμε επιτύχει να διατηρούμε το υψηλό επίπεδο της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών, που επιθυμούμε για τους πελάτες μας.

Αναζητήστε ευκαιρίες καριέρας και νέες θέσεις εργασίας στο τμήμα

Προτεινόμενες θέσεις εργασίας